10 soļi, lai pārvarētu uzņēmuma neveiksmi un atgūtos no tās

No maziem produkta palaišanas kļūmes līdz visa uzņēmuma slēgšanai nav vieglu neveiksmju.

Neatkarīgi no tā, cik labi jūs tam garīgi gatavojaties, biznesa neveiksme var būt postoša. Nodevas, ko tas var radīt jūsu pārliecībai, emocionālajai veselībai un biznesa bankas kontam, nav pieņemamas. Mēs to gandrīz zinām 50% no visiem jaunajiem uzņēmumiem cietīs neveiksmi pirmajos 2 gados.

Tās ir sliktās ziņas. Labās ziņas ir uzņēmuma pārvarēšana un atgriešanās no tā. Šajā rakstā mēs sniegsim dažas darbības, kas palīdzēs jums atgūties.

1. Pieņemšana

Pirmais solis parasti ir visgrūtākais. It īpaši, ja jums bija lielas cerības un sapņi par savu biznesu. Taču atkopšanās no biznesa neveiksmes nozīmē vispirms pieņemt, ka bizness nav attaisnojis jūsu cerības.

Ir grūti tikt galā ar jebkāda veida zaudējumiem. Un jo vairāk laika, enerģijas un naudas tika ieguldīts jūsu uzņēmumā, jo grūtāk ir uzņemties zaudējumus. Taču pieņemt, ka biznesa neveiksmes ir diezgan izplatītas parādības, ir viens no pirmajiem soļiem ceļā uz atgriešanos uz kājām. Centieties paturēt prātā, ka, ja jūsu bizness neizdodas, tas nav pasaules gals. Tas ir tikai viena uzņēmuma beigas.

2. Paņemiet pārtraukumu

Ja varat, atkāpieties un veltiet laiku sev. Uzņēmējdarbības vadīšana var daudz ko paņemt no cilvēka. Uzņēmējdarbība parasti ir tik prasīga, ka daudzi uzņēmēji atsakās veltīt laiku sev, lai koncentrētu uzmanību un enerģiju savā biznesā.

Pat ja jums var rasties vēlme piecelties un nekavējoties mēģināt vēlreiz, vislabākais, ko varat darīt, ir atpūsties no visa. Pārtraukuma laikā nemēģiniet pakavēties pie tā, kas noticis ar jūsu neveiksmīgo biznesu.

Atvēliet laiku, lai dotos atvaļinājumā, pavadītu laiku ar draugiem un ģimeni vai vienkārši pabūtu vienatnē. Būs vilinoši steigties atgriezties darbā. Bet jums ir jāļauj sev nedaudz atgūties no stresa, ko bizness ir radījis jūsu ķermenim un prātam.

3. Pārdomājiet galveno cēloni

Paņemot kādu laiku atvaļinājumā, tas var palīdzēt pārdomāt biznesa neveiksmes galveno cēloni. Ir daudz iemeslu, kāpēc uzņēmumi neizdodas. Dažreiz iemesli ir tiešs vadības kļūdu un nepareizu soļu rezultāts. Citreiz tas notiek tādu faktoru dēļ, kas nav uzņēmuma kontroles

Iemeslu var būt daudz, taču, ja jums ir problēmas ar kādu no tiem, ļaujiet man sākt darbu.

  • Ekonomika nav piemērota jūsu biznesa attīstībai.
  • Jūsu zināšanu līmenis nebija pietiekams, lai veiktu uzņēmējdarbību.
  • Finansējuma trūkums.
  • Pieprasījuma trūkums pēc jūsu produkta vai pakalpojuma.
  • Mērķi, mērķa tirgus vai vīzija nebija skaidri definēti.
  • Jūs neuzņēmāties pilnu atbildību par biznesu.

Lai uzzinātu dažas citas idejas, kas, iespējams, izraisīja jūsu uzņēmuma neveiksmi, skatiet mūsu rakstu 6 iemesli, kāpēc jūsu bizness nedarbojas

4. Pajautājiet sev: “Kas notika? un ko es uzzināju?”

Godīgums šeit ir galvenais.

Ir tik daudz situāciju, kas var novest pie biznesa neveiksmes, ja par tām nerūpējas. Vispirms jums jāanalizē situācija, kas noveda pie neveiksmes. Šeit veiktā analīze ietver visu situāciju no biznesa plāna, tirgus un visbeidzot līdz biznesa sākumam.

Ja atklājat, ka problēma radās nepareizi izstrādāta biznesa plāna dēļ, ir pienācis laiks piecelties un mēģināt vēlreiz. Piemēram, dažas būtiskas lietas, iespējams, tika izlaistas procesā, un tāpēc tām ir jāpievieno priedēklis.

Pats svarīgākais biznesā ir mācīties no katra soļa, šķēršļa un izaicinājuma. Neveiksmei biznesā vajadzētu dot dažas vērtīgas mācības. No pagātnes kļūdām gūtās mācības ir tik nozīmīgas otrā posma rekonstrukcijā. Protams, mācīšanās ir nepārtraukts process, kuru jūs nekad nevarat izsmelt.

Ir obligāti jāturpina mācīties, lai ikreiz, kad jūsu pašreizējā biznesā kaut kas noiet greizi, būtu vieglāk to novērst, pirms tas sabojājas.

5. Atcerieties, ko jūs darījāt PAREIZI

Iepriekš es minēju, ka ir svarīgi saprast, kurās jomās jūs esat cietis neveiksmi kā sava biznesa vadītājs. Bet tagad ir pienācis laiks koncentrēties uz lietām, ko izdarījāt pareizi.

Vai jūsu klienti atstāja daudz pozitīvu atsauksmju? Vai jūsu komandai patika strādāt jūsu labā? Vai piedāvājāt izcilu klientu apkalpošanu? Pat ja jūs, iespējams, nevarējāt saglabāt finansiālo stabilitāti, kas nepieciešama, lai attīstītu uzņēmumu, iespējams, ir bijušas daudzas citas lietas, kuras vēlaties izmantot un izmantot nākamajā biznesā.

6. Atjaunojiet savu cerību

Nav veselīgi apsēsties ar savu neveiksmi. Kā uzņēmumu īpašniekiem ir tendence domāt un pārdomāt lietas. Tas ietver mūsu neveiksmes un vilšanos. Atkopjoties no uzņēmuma neveiksmes, viena no pēdējām lietām, ko vēlaties darīt, ir pārāk ilgi kavēties pie neveiksmes.

Tā vietā veltiet laiku, lai atjaunotu cerību nākotnē. To var izdarīt, saprotot, ka neveiksme nav galīga. Jūs varat sākt, iepazīstoties ar veiksmīgi uzņēmēji, kuri ir cietuši neveiksmi pirms viņiem tas izdevās. Tas palīdzēs jums redzēt, ka ir iespējama atveseļošanās un panākumi pēc biznesa neveiksmes.

No turienes jūs varat sākt īstenot nākamo uzņēmumu vai produktu laišanu klajā. Sāciet izklāstīt, kā lietas var notikt savādāk. Koncentrējieties uz mācībām, kas gūtas no iepriekšējās neveiksmes, un pievienojiet tās jaunajām iespējām.

7. Nospiediet pogu “Atiestatīt”.

Atiestatīšanas pogas nospiešana nozīmē lietu mainīšanu un sākšanu no jauna. To darot, jūs sāksit no jauna. Atiestatīšanas nospiešana ir būtisks solis, lai pārvarētu biznesa neveiksmi, jo tā piedāvā iespēju sākt jaunu darbību.

  • Izveidojiet jaunu biznesa modeli-Ja jūsu trūkumus izraisīja veids, kā jūs plānojāt savu biznesu pelnīt naudu, mēģiniet mainīt savu uzņēmējdarbības modeli. Apskatiet mūsu dažādo sarakstu uzņēmējdarbības modeļu veidi.
  • Izveidojiet jaunu komandu-Dažreiz komandas satricināšana var dot jūsu uzņēmumam jaunu dzīvību. Meklējiet entuziasma pilnus un prasmīgus cilvēkus, kas var palīdzēt jums nokļūt tur, kur bijāt iepriekš.
  • Izveidojiet jaunus procesus-Līdzīgi jaunas komandas veidošanai ir arī laba ideja izmēģināt jaunu uzņēmējdarbības veidu. Tas ietver jūsu administrācijas, pārdošanas un mārketinga procesu pārvērtēšanu.
  • Mainiet veidu, kā pārvaldāt finanses,Apskatiet, kā jūsu uzņēmuma līdzekļi tika pārvaldīti pagātnē. Tā kā skaidras naudas pārvaldība ir ļoti svarīga veiksmīgam biznesam. Ir svarīgi aplūkot, kā jūs pārvaldāt sava biznesa finanses, un mēģināt ieviest dažādus veidus, kā palielināt rentabilitāti un samazināt risku.

8. Paņemiet gabalus

Tagad ir pienācis laiks rīkoties. Uzņēmējdarbības neveiksmes pārvarēšana ietver zaudējumu pārvaldību, kā arī daļu salikšanu kopā. Lietu atgriešana savās vietās palīdzēs sākt no jauna.

Dariet visu iespējamo, lai pārvaldītu visus finansiālos zaudējumus, kas saistīti ar uzņēmuma vai produkta neveiksmi. Atlaidiet un likvidējiet visus iespējamos krājumus. Vienojieties ar pārdevējiem vai kreditoriem, lai nomaksātu visus nenokārtotos parādus.

Noteikti arī sasiet visus vaļīgos galus ar atlikušajiem klientiem vai klientiem. Dariet visu iespējamo, lai uzturētu pozitīvas attiecības ar saviem labākajiem klientiem un klientiem. Ja esat nodrošinājis lielisku pakalpojumu vai lielisku produktu, viņi ar prieku atkal sadarbosies ar jums.

9. Uzstādiet jaunus mērķus

Iespējams, jūsu iepriekšējais uzņēmējdarbības mērķis neatbilst jūsu veiktajām darbībām. Tie, iespējams, arī neatbilda jūsu uzņēmējdarbības veidam. Atgūstoties no biznesa neveiksmes, jums ir jāizvirza mērķis, kas atbilst šim biznesam.

Viena lieta, kas mēdz izstumt dažus uzņēmējus no sliedēm, ir viņu apsēstība ar rādītājiem, kas nav svarīgi jūsu uzņēmumam. Iespējams, jūs izvirzījāt mērķi iepazīstināt savu zīmolu plašākai sabiedrībai. Jūs smagi strādājāt, savā kampaņā iemetāt daudz mārketinga dolāru un nolīgāt sociālo mediju ekspertu, lai pārvaldītu jūsu kontus.

Jums var būt 100 000 sekotāju pakalpojumā Instagram, bet vai tas nozīmē uzņēmuma faktisko peļņu? Nākamajā reizē, iespējams, vēlēsities izvirzīt mērķi par pārdošanas reklāmguvumu, nevis zīmola atpazīstamību.

10. Īstenojiet jaunās idejas

Labākais veids, kā virzīties uz priekšu, ir apzināt jaunas idejas un īstenot tās, ja tās ir dzīvotspējīgas. Ja vēlaties atgriezties pie sākotnējā biznesa, jums var būt nepieciešamas jaunas idejas, kā uzlabot pakalpojumus, un tas var radīt panākumus. Šajā brīdī jūs jau esat noskaidrojis, kas izraisīja neveiksmi jūsu pirmajā biznesā, un šeit jums ir jāveic jauni pasākumi, lai nodrošinātu, ka jūsu bizness šoreiz gūs panākumus.

Tāpat šajā brīdī var nākties konsultēties ar uzņēmējiem, kuriem tas ir izdevies, un mācīties no viņiem. Varat arī atrast dažus biznesa konsultantus, runāt ar viņiem par savu iepriekšējo biznesu un ļaut viņiem sniegt dažus padomus, kas var palīdzēt atjaunot jūsu cerību uz panākumiem.

Secinājums

Tas nav viegli, taču ir iespējams pilnībā atgūties no biznesa neveiksmes. Biznesa neveiksmes pārvarēšana nenotiek vienā dienā. Esiet pacietīgs, konsekvents un piedodošs pret sevi. Ar laiku jūs varēsiet pārorientēties, pielāgoties un vēlreiz izmēģināt savus biznesa sapņus.

Sērfotājs uz zilā okeāna viļņa Bali

Šī ziņa pirmo reizi tika publicēta 2016. gada 23. maijā, bet tika atjaunināta un paplašināta 2022. gada februārī.

Tomass Mārtiņš

Toms ir StartUp Mindset redakcijas komandas loceklis. Viņš galvenokārt koncentrējas uz tiešsaistes uzņēmumiem un e-komercijas jaunizveidotiem uzņēmumiem.

Pēdējais solis! Pārbaudiet savu e-pastu, lai apstiprinātu abonementu un saņemtu bezmaksas e-grāmatu! Paldies!

Raksta atzīmes:

Uzņēmējdarbības iespējas · Piedāvātās · Attīstiet savu biznesu · Domāšanas veids · Panākumi · Jūsu domāšanas veids

Rakstu kategorijas:

Atrodi savu ceļu · Attīstiet savu biznesu · Savu domāšanas veidu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *