3 veidi, kā olimpiskās spēles ir līdzīgas uzņēmējdarbībai

Lū Cysewski, EO Seattle, ir Coolperx, pasaulē pirmā neto oglekļa neitrāla tirdzniecības uzņēmuma, līdzdibinātājs un izpilddirektors. Būdama mazākuma sieviešu uzņēmēja, Lū dalījās savos novērojumos par olimpiskajām spēlēm un to, kā tās atspoguļoja un atklāja sieviešu uzņēmēju cīņas, cenšoties veidot ilgtspējīgus uzņēmumus. Tā kā tuvojas 2022. gada ziemas olimpiskās spēles, mēs atkārtoti publicējam šo rakstu, kas sākotnēji tika publicēts kanālā EO’s Inc.com.

2020. gada vasaras olimpiskās spēles (kas notika Tokijā 2021. gadā) bija manas 10 gadīgās meitas pirmā reālā saskarsme ar sacensību sportu. Viņa skatījās un savā saldajā nevainībā jautāja: “Kāpēc amerikāņi ķircina otru komandu ar bumbu? Kāpēc viņi to nemet? Man tas nepatīk!”

Viņas novērojumi mani brīdināja par veidiem, kā mēs redzam un piedzīvojam konkurenci mūsu dzīves laikā. Es pamanīju daudzas līdzības starp sportistu pieredzi pirms sacensībām un sacensību laikā un savu ceļojumu pēdējo četru gadu laikā kā mazākumtautība, sievietes uzņēmēja.

Šeit ir trīs novērojumi par to, kā olimpiskās spēles ir līdzīgas uzņēmējdarbībai:

Nepieciešama drosme.

Man ļoti rūp manas nozares ietekme uz vidi, tāpēc es apkopoju datus par oglekļa emisijām par visām patēriņa precēm. Es zināju, ka nevaru glabāt šos datus tikai par saviem klientiem. Tā bija svarīga informācija, ar kuru dalīties ar pasauli, jo mēs lēnām, bet pārliecinoši pārejam uz ilgtspējīgākiem darba un dzīves veidiem. Bet es nebiju pārliecināts, vai to prezentēt publiski. Mazā balss manā galvā, kas apšaubīja, vai cilvēki strādās pie manis, pirks no manis un sekos manai vadībai mana uzņēmējdarbības ceļojuma sākumā, man radīja pauzi par mana uzņēmuma svarīgo ieguldījumu klimata pārmaiņu apturēšanā un apvērsē.

Olimpisko spēļu laikā es vēroju, kā sportisti tup uz starta līnijām un gaidīja starta ieroci, lai viņi varētu izkļūt un aizstāvēt savas dāvanas, spēkus un talantus. Viņi bija vērsti uz lāzeru un bija pilnībā mirklī, gatavi atdot visu. Es sapratu, ka, lai gūtu panākumus un virzītos uz citu nākotni, arī man ir jātiek ārā. Mēs ar vīru bijām pārsteigti, cik daudz lēnāki daži pagātnes olimpiskie rekordi ir salīdzinājumā ar tiem, kurus sportisti uzstāda tagad. Lai pilnībā paceltu latiņu un mainītu vēsturi, ir vajadzīgs tikai viens izcils sportists ar drosmes kalnu. Tāpat kā olimpiešiem, man ir jātiek ārā no galvas un jāpaaugstina vides ilgtspējības latiņa savā nozarē, atklājot īpašības, kuras mans uzņēmums Coolperx tika izveidots, lai sniegtu pasaulei.

Joprojām ir jācīnās ar daudzām neobjektivitātēm.

Kad es dzirdēju par atteikumu ļaut melnādainiem sportistiem valkāt peldcepures, kas ir ērtas viņu matiem, es domāju par visiem veidiem, kā dominējošā neobjektivitāte var atturēt mūs no attīstības. Līdzīgi Ša’Kari Ričardsone pievienojas Kolinam Kepernikam un daudziem citiem, kuri tika izstumti no sporta tikai savas pārliecības dēļ. Tagad tie ir atpazīstami sadzīves vārdi, jo viņi cenšas pievērst uzmanību sistēmiskajam rasismam un netaisnībai.

Mana pieredze liecina, ka sievietes uzņēmējas netiek uztvertas tik nopietni kā mūsu vīriešu kārtas kolēģi, neskatoties uz to, ka 42 procenti no visiem uzņēmumiem pieder sievietēm. Tomēr sievietēm pieder tikai 2 procenti no uzņēmuma ieņēmumiem. Jebkura uzņēmēja jums pateiks, ka galvenais veids, kā parādās sistēmiskais seksisms, ir jautājums par atbilstoša finansējuma nodrošināšanu, lai uzsāktu uzņēmējdarbību. Kad esmu uzaicināts piedalīties potenciālo investoru prezentācijas kārtā, tas bieži vien ir daļa no uzņēmuma mārketinga stratēģijas, lai pierādītu pasaulei, ka viņiem rūp sieviešu līdztiesība. Piemēram, man sociālajos tīklos bija jāpublicē 30 sekunžu video un jāaicina mani sekotāji apmeklēt uzņēmuma vietni, lai balsotu par mani. Manam vīram ne reizi nav lūgts piedāvāt šādu piedāvājumu, taču viņš ir sazinājies ar dažiem ļoti lieliem investoriem, lai iepazīstinātu ar saviem izgudrojumiem. Lielākajā daļā šo telpu nebija sieviešu nevienā pusē no galda, kas ir vēl viens pierādījums daudzajiem veidiem, kā visur pastāv mānīgs aizspriedums.

Jums ir jārūpējas par savu garīgo veselību.

Simone Biles un Naomi Osaka pierāda, ka pasaulē, kurā pašaprūpe nav kulturāli pieņemta vai garantēta, jums laiku pa laikam ir jābūt gatavam atlaist kādu svarīgu darbu un parūpēties par sevi. Viena no manām lolotākajām pašaprūpes darbībām, ap kuru es nospraužu stingras robežas, ir manas terapijas sesijas. Iknedēļas tikšanās laikā es varu izkļūt no pārāk aktīvām domāšanas smadzenēm un nonākt skaidrāk un tagadējā stāvoklī, kur varu paskatīties uz sevi un pārbaudīt, kā es varu ietekmēt cilvēkus un pasauli sev apkārt.

Meditācija un citi pašapkalpošanās veidi ir labi instrumenti, taču man ir nepieciešams vairāk, lai veiktu šo svarīgo darbu. Manas pārliecības sistēmu un aizspriedumu attīrīšana ir būtiska manas garīgās veselības aprūpes sastāvdaļa. Mans darbs ir izaicinošs un bieži vien nogurdinošs. Rūpējoties par savu garīgo veselību, es varu atjaunot, pārgrupēties un atsvaidzināt savu apņēmību. Es to uzskatu par sava uzņēmuma ilgtermiņa panākumu atslēgu.

Ikvienai sievietei, kas vēlas uzsākt uzņēmējdarbību, un jebkurai sportistei, kas vēlas kļūt par olimpieti, ir jāzina, kā būt stiprai daudzu izaicinājumu priekšā. Ceļš ne vienmēr ir brīvs, un mums ir arī jāturpina atjaunot spēkus, lai turpinātu ceļu. Es uzskatu, ka šī ir uzvaras formula veiksmei.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *