5 stratēģijas katra mazā uzņēmuma izaicinājumu pārvarēšanai

Vai zinājāt, ka katru gadu tiek slēgts viens no 12 uzņēmumiem?

Turklāt tikai aptuveni 33% uzņēmumu izdzīvo vairāk nekā 10 gadus pēc to dibināšanas.

Tas galvenokārt ir saistīts ar problēmām, ar kurām saskaras mazie uzņēmumi savos pirmajos gados. Lai gan daži uzņēmumi šos šķēršļus uztver kā iespēju pilnveidoties un mācīties no tiem, citi izzūd.

Kafejnīcas īpašnieks, kas nodarbojas ar biznesa izaicinājumiem

Tomēr šeit ir piecas visbiežāk sastopamās problēmas, ar kurām saskaras lielākā daļa mazo uzņēmumu, un stratēģijas to pārvarēšanai.

1. Kapitāla un naudas plūsmas ierobežojumi

Jebkuram uzņēmumam — mazam vai lielam — ir nepieciešams sākuma kapitāls, lai sāktu darbību, un apgrozāmais kapitāls, lai tas darbotos vienmērīgi.

Saskaņā ar aptauju 23% no 2400 mazo uzņēmumu īpašniekiem teica, ka kapitāla un naudas plūsmas trūkums ir viņu galvenais biznesa izaicinājums.

Ne-covid biznesa izaicinājumi

Acīmredzot kapitāla trūkums un naudas plūsmas ierobežojumi ir liela problēma jebkuram mazam uzņēmumam. Tas ne tikai kavē izaugsmi un inovācijas, bet arī negatīvi ietekmē ikdienas darbības efektivitāti un kvalitāti.

Risinājums:

  • Mazā biznesa aizdevums: Daudzas bankas un finanšu iestādes nodrošina finansējumu mazajiem uzņēmumiem. Tomēr apstiprinājums ir atkarīgs no jūsu prasībām un iespējām atmaksāt aizdevumu.
  • Mazo uzņēmumu dotācijas: Atšķirībā no aizdevumiem, uzņēmējdarbības dotācija ir bezprocentu iespēja, lai finansētu jūsu mazo uzņēmumu. Daudzas valsts un privātās uzņēmējdarbības vienības, kā arī valdības nodrošina šādus finansēšanas mehānismus, lai palīdzētu mazajiem uzņēmumiem atgūties no krīzes.
  • Kopfinansēšana: Vēl viens veids, kā finansēt savu biznesu, ir piesaistīt naudu no liela skaita cilvēku tiešsaistē. Lai piesaistītu līdzekļus tiešsaistē, varat izmantot tādas platformas kā Kickstarter vai Indiegogo.
  • Riska kapitāla finansējums: Meklējiet atsevišķus investorus vai riska kapitāla kompānijas, kas vēlētos ieguldīt jūsu biznesā pret pašu kapitālu vai līdzdalību jūsu uzņēmumā.
  • Ģimene un draugi: Ja neviens no iepriekšminētajiem nelīdz, varat arī apsvērt iespēju aizņemties no ģimenes un draugiem, lai saglabātu savu biznesu.

Turklāt, lai palielinātu iespējas iegūt līdzekļus, izmantojot aizdevumu, dotāciju, kolektīvo finansējumu, riska kapitālu utt., sagatavojiet biznesa plānu ar peļņas prognozēm.

2. Klientu bāzes veidošana

Ja vien jūs neesat pazīstams zīmols savā nišā, jums ir jāmeklē klienti. Faktiski pat visveiksmīgākajiem un pazīstamākajiem uzņēmumiem ir arī pastāvīgi jāveido un jāpaplašina sava klientu bāze.

Tomēr atzīsim. Šis izaicinājums ir daudz svarīgāks mazajiem uzņēmumiem, jo:

  • Jūs joprojām neesat pazīstams, tāpēc klienti jūsu zīmolu slikti atpazīst.
  • Klientu piesaistīšanas izmaksas (KAC) pēdējo piecu gadu laikā ir pieaugušas gandrīz par 55%.
  • Ierobežotie finanšu resursi neļauj pietiekami daudz tērēt mārketingam un reklāmai.

Iepriekš minētie faktori mazajiem uzņēmumiem padara klientu iegūšanu vēl grūtāku.

Risinājums:

  • Zināt savu auditoriju: Lai piesaistītu klientus, tie ir labi jāzina (tāpat kā ļoti labi!). Pircēja personības izveide ir laba vieta, kur sākt uzzināt savas mērķauditorijas simpātiju, nepatiku, mērķus, izaicinājumus, bailes utt. Tiklīdz jūs zināt šo informāciju, jūs varēsit daudz labāk piedāvāt risinājumus, izmantojot savus produktus vai pakalpojumus.
  • Koncentrējieties uz saglabāšanu: Pētījumi liecina, ka jauna klienta iegūšana izmaksā piecas reizes vairāk nekā esošā saglabāšana. Tāpēc pārliecinieties, ka piedāvājat izcilu klientu apkalpošanu un nopelniet viņu lojalitāti uz ilgu laiku.

Klientu noturēšana ir labāka

  • Izmantojiet sociālos medijus: Sociālās platformas ir vieta, kur varat sasniegt maksimāli iespējamos klientus, turklāt tas ir pārāk izdevīgi. Tāpēc noteikti izveidojiet jaunu saturu, iesaistieties auditorijā un izveidojiet sava zīmola klātbūtni sociālo mediju platformās.

3. Talantu iegūšana un saglabāšana

Mazie uzņēmumi ne tikai cīnās, lai iegūtu klientus. Viņiem arī ir grūti piesaistīt īsto talantu darbam viņu labā.

Atkal, jūsu zīmola nosaukumam šeit ir nozīme. Veiksmīgiem zīmoliem ir vieglāk piesaistīt labākos talantus un noturēt tos ilgāku laiku. Faktiski 75% darba meklētāju dod priekšroku pieteikties uzņēmumos, kas labi pārvalda savu zīmolu.

Papildus darbā pieņemšanas problēmām vēl viena mazo uzņēmumu problēma ir kompetentu darbinieku saglabāšana. Saskaņā ar Work Institute darbinieku saglabāšanas un mainības ziņojumu gandrīz 43% jauno darbinieku pārtrauc darbu pirmajās 90 dienās.

Informācija par apgrozījumu un pirmā gada nodarbinātību

Risinājums:

  • Investējiet darba devēja zīmola veidošanā: Tāpat kā jūs veidojat savu zīmolu mārketingam saviem klientiem, pārvaldiet savu darba devēja zīmolu, lai piesaistītu un noturētu labākos talantus savā nozarē.
  • Piedāvājiet pievilcīgu atalgojumu, pabalstus un karjeras izaugsmes plānus saviem darbiniekiem, lai tie saglabātu viņus ilgāku laiku.
  • Iesaistīties: Atrodiet veidus, kā pilnvarot savus darbiniekus un iesaistīties viņu individuālo karjeras mērķu sasniegšanā, lai labāk izprastu viņu prasības. Attiecīgi personalizējiet savu karjeras plānu, mācīšanos un attīstību utt.

4. Darbplūsmas vadība

Nākamais ir izaicinājums, ar kuru jūs saskaraties, paplašinot savu mazo uzņēmumu.

Pieaugot klientu bāzei un komandas lielumam, darbplūsma pēc būtības kļūst dinamiskāka. Turklāt sistēmu un procesu trūkums ikdienas darbību padara nestandartizētu un haotisku.

Risinājums:

  • Procesa dokumentācija: Detalizēta procesa dokumentācija ir pirmais solis ceļā uz jūsu darbplūsmas pārvaldības kontroli. Dokumentējiet katru detaļu par darbplūsmu un procesiem, lai visus komandas locekļus, tostarp jaunos dalībniekus, varētu viegli saskaņot.
  • Investējiet darbplūsmas automatizācijas rīkos.
  • Auditi savu darbplūsmas procesus un sistēmu regulāri. Atrodiet nepilnības un attiecīgi improvizējiet.

5. Atkarība no dibinātāja

Tā kā nav skaidri definētu procesu un sistēmu, lielākā daļa mazo uzņēmumu ir ļoti atkarīgi no saviem dibinātājiem.

Šeit ir ātra pārbaude:

Ja kādu laiku esat prom no sava uzņēmuma, vai tas joprojām darbojas tikpat efektīvi kā jūsu klātbūtnē?

Turklāt daži dibinātāji cīnās, lai savai komandai nodrošinātu kontroli un lēmumu pieņemšanas autonomiju. Viņi vienkārši nevar deleģēt pienākumus un ļaut komandai par tiem rūpēties.

Risinājums:

  • Izveidojiet vadības komandu: Izveidojiet galveno cilvēku komandu savā organizācijā. Izvēlieties tos, pamatojoties uz viņu aizrautību, sniegumu un zināšanām par jūsu nozari.
  • Apgūstiet deleģēšanas mākslu: Tikai pieņemot darbā pareizos darbiniekus, darbs netiks paveikts. Uzziniet, kā deleģēt darbu un dot iespēju savai komandai darboties bez jūsu uzraudzības.
  • Pēctecības plānošanu: Gandrīz visi ļoti veiksmīgo uzņēmumu dibinātāji plāno paši savu nomaiņu, kamēr tie darbojas vislabākajā veidā. Mērķis ir sagatavot nākamos vadītājus, turpinot attīstīt savu biznesu.

Pēdējās domas

Tagad, kad esam apsprieduši dažus no visizplatītākajiem šķēršļiem, ar kuriem saskaras mazie uzņēmumi, ir pienācis laiks pārskatīt problēmas jūsu organizācijā.

Ja arī jūs saskaraties ar dažām no iepriekš minētajām problēmām, izmēģiniet risinājumus un pārbaudiet, vai tie ir piemēroti jūsu uzņēmumam.

Turklāt nevilcinieties konsultēties ar ekspertiem vai mentoriem, ja pārāk ilgi saskaraties ar tām pašām biznesa problēmām.

Par autoru:

Hazel Raoult ir ārštata mārketinga rakstnieks un strādā ar PRmention. Viņai ir 6+ gadu pieredze rakstīšanā par uzņēmējdarbību, uzņēmējdarbību, mārketingu un visām SaaS lietām. Heizelai patīk dalīt savu laiku, rakstot, rediģējot un pavadot laiku kopā ar ģimeni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *